Beata Matuszewska

Większość tarocistek i wróżek pisze o sobie, że zajmują się kartomancją z "dziada pradziada" lub "baby prababy". Ja nie mogę tego powiedzieć o sobie. W moim rodzinnym domu kart klasycznych używało się wyłącznie do gdy w "makao", a gdyby moja świętej już pamięci babcia dowiedziała się, że posiadam w domu (ponad setkę!) kart Tarota chyba utopiłaby mnie w święconej wodzie.

Pewnego pięknego dnia, tuż po ustnej maturze z polskiego, przechodziłam obok antykwariatu na ulicy Marynarzy w Sopocie i tam zobaczyłam pomarańczowe pudełko z lwem. Tym pudełkiem z lwem okazał się TAROT MAGÓW z kartą Moc. Nie mając pojęcia czym jest Tarot lecz bardzo zaintrygowana, weszłam do antykwariatu i zostałam dumną właścicielką kart. Do talii była dołączona jedynie mała książeczka, z której nie można się było dowiedzieć dokładnie nic, zaczęłam więc szukać informacji o Tarocie. Było to dawno temu, o Google jeszcze nawet nie śniono, dlatego mogę powiedzieć, że nie było łatwo. Pięć lat później wzięłam udział w targach ezoterycznych jako tarocistka.

No właśnie, dlaczego nie jako wróżka, tylko jako tarocistka? Najkrócej mówiąc, bo Tarot nie służy do wróżenia, czyli do odczytywania przyszłości, o czym niewiele ludzi chce wiedzieć. Więc do czego służy Tarot? Tarot prognozuje, wyjaśnia pokazuje słabe punkty, ostrzega, pomaga wybrać najlepszą ścieżkę. Przyszłość kształtujemy tu i teraz, w teraźniejszości. I to mi się w Tarocie najbardziej podoba:) 

Zajmowanie się Tarotem wymusza rozszerzanie swojej wiedzy o inne dziedziny, stąd moje zainteresowanie np. numerologią, astrologią, magią i runami. 

Miałam swój romans z telewizją...


... który mi udowodnił, że nie tęsknię za szklanym ekranem i występami w telewizjach śniadaniowych. Wolę pisać :)


Od kilku lat jestem mistrzem nauczycielem Reiki. Dzięki pracy z tą piękną energią odzyskałam spokój wewnętrzny i harmonię po trudnych przeżyciach. Dziś dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi nakłaniając:

  • nie martw się
  • nie irytuj się
  • bądź uczciwy
  • bądź wdzięczny
  • kochaj i bądź kochany

Prawda, jakie to proste? :) WIĘCEJ O REIKI